Fumigacja drewna

palettes eur epal Fumigacja drewnaDrewno w transporcie międzynarodowym musi być poddane specjalistycznym zabiegom mającym na celu usunięcie z niego zagrożeń w postaci pasożytów – w tym celu prowadzona jest fumigacja drewna, a dokładnie fumigacja palet, skrzyni, bębnów kablowych oraz innego rodzaju drewnianych opakowań, która określana jest także jako obróbka ISPM15.

Wymogi międzynarodowe

Zgodnie z wymogami prawnymi fumigacja eksportowa jest wymagana w transporcie międzynarodowym poza granicami Unii Europejskiej, a także pomiędzy niektórymi z krajów członkowskich, na przykład Hiszpanią i Portugalią.

Przede wszystkim fumigowanie skrzyń, palet i innych drewnianych opakowań prowadzone jest w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się szkodników drewna i innych zagrożeń, które mogą znajdować się w materiale pod postacią nasion, jajeczek czy zarodników. Palety fumigowane i inne opakowania po przeprowadzonej dezynfekcji są odpowiednio oznakowane poprzez wypalenie na nich logo IPPC (International Plant Protection Convention – Międzynarodowej Konwencji dotyczącej Ochrony Roślin) oraz informacji wskazujących na sposób wykonania fumigacji.

Usługi fumigacji

Jeżeli potrzebna jest profesjonalna fumigacja drewna, jesteśmy całkowicie to Państwa dyspozycji. Nasza firma oferuje skrzynie, bębny oraz palety IPPC poddane procesom fumigacji zgodnie z wymogami prawnymi, dzięki czemu są one dopuszczone do transportu międzynarodowego.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat obróbki zgodnie ze standardem ISPM15 – odpowiemy Państwu wyczerpująco

  • Cennik fumigacji drewna
  • ustalamy indywidualnie

792-02-00-01

Obszar działania

Usługę fumigacji drewna wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!