Fumigacja zboża

silosy 300x125 Fumigacja zbożaW celu walki ze szkodnikami prowadzimy fumigację – polega ona użyciu środków chemicznych rozpylonych pod postacią pary, gazu lub dymu. W ten sposób fumiganty są w stanie dotrzeć nawet do trudnodostępnych miejsc. Jeżeli potrzebna jest fumigacja zboża, silosów czy fumigacja naczep samochodowych, jesteśmy całkowicie do Państwa usług!

Bezpieczeństwo i skuteczność

Obecnie fumigacja zboża oraz innych surowców i obiektów prowadzona jest najczęściej z użyciem fosforowodoru – jest to substancja bezbarwna, bezzapachowa i bez smaku, a także bezpieczna. Cząsteczka fosforowodoru jest cięższa od powietrza i odpowiednio mała, co powoduje, że łatwo przenika ona przez bariery i towary, na przykład przez folie czy papier opakowaniowy, i usuwa zagrożenia. Substancja ta jest także łatwo odwietrzana, nie pozostawiając pod sobie praktycznie żadnych śladów.

Przebieg procesu fumigacji zboża

Profesjonalne gazowanie zboża odbywa się w kilku etapach dla maksymalnego bezpieczeństwa oraz wysokiej efektywności całego procesu. Opis procesu fumigacji krok po kroku:

  1. Sprawdzenie pomieszczeń, w których znajdują się zboża
  1. Wykonanie uszczelnienia w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się fumigatora i poprawy skuteczności procesu
  1. Fumigacja silosów lub innych obiektów
  1. Stałe monitorowanie stężenia gazu i obiektu
  1. Wietrzenie pomieszczeń

Gdy chcą Państwo zlecić gazowanie zboża, naczep samochodowych, potrzebna jest fumigacja pryzm czy gazowanie silosów, zapraszamy do skorzystania z naszych usług – zapewniamy pełną i profesjonalną obsługę dla najskuteczniejszych rezultatów!

 • Cennik fumigacji zboża
 • ustalamy indywidualnie

511 661 310

Obszar działania

Usługę fumigacji zboża wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!