Odgrzybianie mieszkań i lokali Kraków

Szanowni Państwo, z uwagi na realizację długoterminowych umów do odwołania nie realizujemy nowych zleceń

bakteria2 300x225 Odgrzybianie mieszkańWykonujemy od lat odgrzybianie mieszkań w Krakowie, a także domów jednorodzinnych i lokali. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, wiemy, jak zapewnić najlepsze efekty i dysponujemy sprawdzonymi środkami i urządzeniami. Jeżeli mają Państwo problem z zagrzybionymi ścianami, jesteśmy gotowi do pomocy – wystarczy tylko zadzwonić, by zamówić usługę, a my zjawimy się na miejscu jak najszybciej.

Grzyby pojawiają się głównie w pomieszczeniach wilgotnych, nieodpowiednio wentylowanych, nieocieplonych, również po zalaniu czy powodzi. Najczęściej rozwijają się w kątach budynków przy suficie i podłodze lub w miejscach osłoniętych, na przykład za meblami.

Dlaczego należy wykonać odgrzybienie?

  • grzyby stanowią zagrożenie dla zdrowia – wywołują dolegliwości układu oddechowego, astmę, alergie, powodują bóle głowy, a zwiększona wilgoć w pomieszczeniach sprzyja rozwojowi chorób reumatycznych
  • naruszenie konstrukcji budynku – rozrastające się grzyby powodują rozpadanie się drewna, kruszą cegły, niszczą tynki, a nawet mogą spowodować katastrofę budowlaną
  • nieprzyjemny zapach – grzyby wydzielają przykry zapach i dodatkowo wyglądają nieestetycznie

Metody odgrzybiania pomieszczeń

W celu usunięcia zagrzybienia stosuje się metody chemiczne – dezynfekcyjne. Są one dobierane indywidualnie do stadium rozwoju grzybni oraz miejsca jej występowania.

Wykorzystuje się głównie:

  • środki grzybobójcze w sprayu – nakłada się na zajęte elementy ścian, które należy wcześniej oczyścić z fragmentów grzybni
  • opryskiwanie środkami grzybobójczymi – metoda stosowania w przypadku dużych powierzchni
  • iniekcje – wprowadzenie środka grzybobójczego w głąb materiału za pomocą strzykawki
  • nawiew gorącego powietrza – niszczy grzyby, a także owady
  • remont – gdy zagrzybienie jest tak duże, że inne metody nie pomagają

Należy pamiętać również o profilaktyce. Kluczowa jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń i ich osuszanie, ponieważ zbytnia wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów.

Wykonujemy odgrzybianie pomieszczeń w Krakowie od lat. Stosujemy przy tym sprawdzone środki, które pozwalają nam nie tylko na usunięcie zagrożenia, ale również na zapobieganie jego ponownemu występowaniu.

Szybkie i skuteczne odgrzybianie lokali w Krakowie i okolicznych miejscowościach – zapraszamy serdecznie do wybrania naszych usług!

  • Cennik odgrzybiania mieszkań i lokali
  • DO ODWOŁANIA NIE REALIZUJEMY NOWYCH ZLECEŃ

511 661 310

Obszar działania

Usługę odgrzybiania mieszkań i lokali wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!