Opryski na Kleszcze

Kleszcze w ogrodzie? Znamy rozwiązanie problemu

Zagrożenie ugryzieniem przez kleszcza dotyczy całej Polski, jednak małopolska ma jeden z największych wskaźników występowania kleszczy w kraju a najbardziej niepokojący jest fakt że z roku na rok rośnie liczba zachorowań na Borelioze. Aktywnośc kleszczy występuje między majem a listopadem, jednak są przypadki kiedy pojawienie się kleszczy obserwuje się wczesną wiosną.

Wbicie się kleszcza w naszą skórę może mieć poważne następstwa dla zdrowia. Kleszcze przenoszą groźne choroby, m.in. bebeszjozę, anaplazmozę, bartonelozę, tularemię, a także dwie najgroźniejsze odkleszczowe zapalenie opon mózgowych oraz Borelioze

Dawniej twierdziło się, że kleszcza można złapać tylko w lesie. Prawda jest brutalna i pokazuje, że owady te można spotkać w parkach, na łąkach, placach zabaw, kąpieliskach i wielu innych miejscach gdzie jest wyższa trawa.

Jako Marlon DDD działającej na terenie Krakowa i okolic, postanowiliśmy włączyć do oferty firmy usługę zwalczania kleszczy dla klientów indywidualnych. Dotychczas usługi wykonywaliśmy dla firm głownie w kwestii zwalczania komarów.

Podczas zabiegu zwalczania kleszczy w znaczący sposób eliminujemy owady z Państwa ogrodu na cały sezon w danym roku. Żadna z metod nie da nam 100% pewności, że kleszcz w Pańtwa otoczeniu nie wystąpi. Jednak z uwagi na to, że kleszcze nie nachodzą a są nanoszone przez szczury i koty i na podstawie własnego doświadczenia (osobiście wykonuje opryski swojego ogrodu od 3 lat ) mogę z pełna stanowczością powiedzieć że jestem przekonany do tej usługi w 100% w kwestii skuteczności. Od momentu zastosowania oprysku raz w roku nikt z domowników w tym dwa psy biegające w ogrodzie – nikt, nigdy nie miał wbitego kleszcza. Po wykonaniu zabiegu zwalczania kleszczy rok później zadowoleni klienci sami kontaktują się z nami prosząc o wykonanie oprysku.

Jak to robimy?

Zabiegi dezynsekcji czyli oprysku ogrodu na kleszcze można wykonać na dwa sposoby:

  • zamgławiania na zimno metodą ULV – preparat na bazie permetryny zostaje naniesiony w formie silnego strumienia cieczy na powierzchnie roślin w całym ogrodzie. Działa kontaktowo na owady poprzez natrysk, jak również poprzez przejście przez preparat powodując śmierć. Aby zwiększyć skuteczność przy tej metodzie dodajemy płynną żywicę która powoduje obklejenie liści i trudniejsze spłukiwanie podczas deszczu. Podstawową zaletą tej metody jest pełna kontrola miejsca poddanego natryskowi. Nie zdarzyło nam się nigdy aby jakakolwiek roślina obumarła po takim zabiegu.
  • zamgławiania na gorąco – metoda dużo mniej kontrolowana w stosunku do zamgławiania na zimno. Często wybierana przez firmy DDD jako metodą wykonania zabiegu bo jest metodą szybszą i tańsza co wpływa pośrednio na cenę zabiegu jednak w naszej opinii zdecydowanie mniej skuteczną. Do zamgławiacza termicznego wlewa się środek biobójczy (również permetrynę ),która mieszana z nośnikiem zostaje podana w formie przypominającą mgłę. Podstawową wadą jest fakt dużej podatności na ruchy powietrza, mgła przemieszcza się w niekontrolowany sposób, często nie pokrywając w pełni wszystkich zadrzewień. Dodatkowo często przenosi się na działki sąsiednie. Z uwagi na temperaturę podanego środka nie możemy dodać utrwalacza w postaci żywicy przez co preparat jest na liściach dużo krótszy czas niż przy zamgławianiu na zimno.

Czy to jest bezpieczne?

Na pierwszym miejscu stawiamy w Marlon DDD bezpieczeństwo klientów oraz pracowników. Zabiegi są wykonywane późnym popołudniem po oblocie pszczół. Podczas zabiegu oraz po w tym samym dniu prosimy aby ograniczyli Państwo przebywanie na zewnątrz z uwagi na specyficzny zapach. Kolejnego dnia po utwardzeniu na powierzchni liści preparat jest całkowicie bezpieczny dla Państwa, bez dyskomfortu zapachu w otoczeniu.

Ile to kosztuje?

Zabiegi są wyceniane w zależności od całkowitej powierzchni działki, lokalizacji oraz aranżacji ogrodu. Szczegółowe wyceny podajemy podczas rozmowy z Państwem. Zarys cennika przedstawiamy poniżej, dopuszczając negocjację ceny z Państwem w zależności od zagęszczenia ogrodu

Obszar Krakowa oraz okolice do 30 km od Centrum

do 500m2 350zł

do 1000m2 500zł

do 1500m2 800zł

do 2000m2 900zł

powyżej 2000m2 – wycena indywidualna

Posiadamy bardzo duże doświadczenie z zamgławianiu terenów zielonych. W 2016 r jako jedyna firma współpracowaliśmy z Gminą Wieliczka zabezpieczając Światowe Dni Młodzieży w zakresie zwalczania i zabezpieczenia przed występowaniem komarów na obszarze ponad 20 ha. Również rok później w 2017r. zostaliśmy poproszeni o zabezpieczenie obszaru na którym obchodzono rocznicę obchodów ŚDM.

  • Cennik opryski na Kleszcze
  • Wycena indywidualna

511 661 310

Obszar działania

Usługę zwalczania kretów wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!