Zwalczenie karaluchów, zwalczanie prusaków

karaluch jablko1 300x110 Karaluchy i prusaki

Karaluchy, inaczej karaczany to owady będące częstym zagrożeniem w domach i zakładach pracy. Podobnie jak prusaki stanowią duże zagrożenie. Jeżeli zauważyli je Państwo u siebie, oferujemy skuteczne zwalczanie karaluchów i zwalczanie prusaków. Dzięki nam mogą Państwo zapomnieć o problemach z tymi uciążliwymi owadami.

Owady te przede wszystkim lubią wilgoć i ciepło. Przebywają w łazienkach, kuchniach, także w innych pomieszczeniach. Karaluchy są większe od prusaków. Ze względu na spłaszczone ciało chowają się w trudno dostępnych miejscach, na przykład w szparach w podłodze, przy listwach podłogowych, także w pobliżu wentylacji i rur. Spotkać można je w domach, kuchniach, także w zakładach produkcyjnych, szpitalach, magazynach, pomieszczeniach ogrzewanych, na przykład kotłowniach.

Ich szkodliwość polega głównie na zanieczyszczaniu produktów spożywczych swoimi wylinkami, odchodami, bakteriami i pleśniami. Również przenoszą one groźne choroby wirusowe, bakteryjne i pasożyty, między innymi gruźlicę, tyfus, cholerę czy larwy nicieni i glist.

Metody zwalczania karaluchów i zwalczania prusaków

W celu zwalczania karaluchów i prusaków stosuje się obecnie nowoczesne środki dezynsekcyjne, które pozwalają na uzyskanie najlepszego efektu w krótkim czasie. Owady te jednak szybko uodparniają się na nowe środki, dlatego konieczny jest ich indywidualny dobór przez specjalistów. Stosuje się głównie metody chemiczne w formie oprysków. Wykorzystuje się również metodę żelowania, która polega na umieszczeniu preparatu w miejscach przebywania owadów, oraz zamgławianie ULV, metoda dokładniejsza od oprysku. Także polecane jest zalepienie wszystkich szpar, w których owady mogłyby się schronić.

Jeżeli szukają Państwo ekspertów do usuwania karaluchów i prusaków to nasza firma jest najlepszym wyborem. Stosujemy środki sprawdzone przez nas w ciągu lat pracy, dlatego jesteśmy w stanie skutecznie zaradzić problemowi. Dzięki naszym metodom mogą Państwo zapomnieć o tych uciążliwych owadach.

Prowadzimy zwalczanie prusaków i zwalczanie karaluchów w Krakowie i dla okolicznych miejscowości. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu zamówienia usługi!

Świadczymy także usługę usuwania gniazd os.

  • Cennik zwalczania karaluchów i prusaków
  • już od 250 zł

511 661 310

Obszar działania

Usługę zwalczania karaluchów i prusaków wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!