Zwalczanie pcheł Kraków

pchla pchłyPchły są insektami trudnymi do wytępienia, z którymi mają do czynienia przede wszystkim właściciele zwierząt, lecz nie tylko. W naszej firmie oferujemy profesjonalne zwalczanie pcheł w Krakowie – jesteśmy w stanie usunąć je szybko i skutecznie. Jeżeli potrzebne jest usuwanie pcheł w Krakowie, zapraszamy do kontaktu z nami!

Pchły to owady, kosmopolityczne pasożyty zewnętrzne ptaków i ssaków. Pchły zwierzęce mogą atakować także człowieka. Ich ugryzienia powodują swędzenie i u niektórych osób alergie. U zwierząt mogą wywoływać schodzenia takie jak Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry, przenoszą także tasiemce i zarazki chorobotwórcze. Bez żywiciela są w stanie przeżyć nawet przez kilka miesięcy, dlatego walka z nimi jest często skomplikowana i długotrwała.

Metody zwalczania pcheł

W celu usunięcia pcheł stosuje się dezynsekcję – odpowiednie środki owadobójcze, które błyskawicznie powodują ich śmierć. Mają one formę preparatów do zakraplania u zwierząt, sprayów nanoszonych na sierść, szamponów do kupienia u weterynarza. Także konieczne jest usuniecie pcheł i ich larw z otoczenia przy użyciu odpowiednich środków – domowe sposoby to ocet czy środki dezynfekcyjne. Przy zwalczaniu pcheł bardzo ważne jest przerwanie ich cyklu rozwojowego, dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegów. Właściciele kotów nie mogą stosować środków zawierających związek taki jak permetryna – jest ona silnie toksyczna dla tych zwierząt.

Przy zwalczaniu pcheł równie ważna jak ich usuniecie z otoczenia jest odpowiednia profilaktyka. W tym celu zaleca się dokładne odkurzanie i mycie podłóg, najlepiej codziennie lub co drugi dzień, ponieważ pchły i ich larwy kryją się w szczelinach i przy listwach. Należy również wyprać wszystkie tekstylia, w tym pościel, koce, posłania dla zwierząt.

Nasza firma oferuje skuteczne usuwanie pchły w Krakowie, dlatego jeżeli potrzebują Państwo pomocy, jesteśmy do usług. Stosujemy skuteczne i bezpieczne środki. Prowadzimy zwalczanie pchły w Krakowie i dla okolicznych miejscowości. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu umówienia się na wykonanie usługi. Zapraszamy!

  • Cennik zwalczania pcheł
  • już od 300zł

511 661 310

Obszar działania

Usługę zwalczania pcheł wykonujemy w Krakowie i okolicy.

100

100% satysfakcji!