dezynsekcja

Dezynsekcja i deratyzacja – czym charakteryzują się te usługi

Pojawiające się w domach i ogrodach szkodniki mogą spędzać sen z powiek. Myszy, szczury, nornice, krety niszczą rośliny, rozkopują trawniki. Owady takie jak mrówki, pchły, pluskwy, prusaki, komary, osy czy szerszenie są nie tylko odpowiedzialne za gorszy komfort życia, ale również mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Wszystkich tych szkodników bardzo trudno pozbyć się samodzielnie, dlatego warto wynająć profesjonalną firmę DDD, która skutecznie zlikwiduje zagrożenia zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, osiedlach mieszkaniowych, czy zakładach pracy.

Przebieg deratyzacji

Deratyzacja jest czynnością, która ma na celu zwalczenie gryzoni. Najczęściej występującymi tego typu szkodnikami są myszy i szczury. Ich obecność w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach magazynowych oraz  sklepach powoduje niszczenie zgromadzonych tam artykułów. Warto podkreślić również, że gryzonie mogą przenosić groźne dla ludzi bakterie oraz pasożyty. Deratyzacją nazywamy likwidację szczurów, myszy, nornic, itd. oraz ochronę przed tymi szkodnikami w przyszłości. W deratyzacji stosuje się środki chemiczne, fizyczne oraz biologiczne. Najczęściej wykorzystuje się metodę opierającą się na rozkładaniu w różnych miejscach budynku trucizn. Zazwyczaj powodują one niszczenie układu pokarmowego, krwionośnego lub nerwowego szkodnika. Drugą popularnych sposobem pozbywania się gryzoni jest metoda mechaniczna. Polega ona na ustawianiu w różnych miejscach pułapek i potrzasków. Mają one za zadanie zabijanie lub wyłapywanie szkodników.

Czym jest dezynsekcja

Dezynsekcją nazywamy zabieg tępienia szkodliwych owadów, czyli przede wszystkim tych pasożytniczych – much, komarów, pcheł, wszy, pluskiew, karaluchów, ich jaj i larw. Podobnie jak w przypadku deratyzacji istnieje kilka rodzajów technik niszczenia szkodników. Dezynsekcję można wykonać przez wykorzystanie środków fizycznych, do których zaliczają się między innymi para, ogień, gorące powietrze, promienie ultrafioletowe, gaz, szron. Oprócz tego stosuje się też środki mechaniczne – wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie, chemiczne – wszelkie środki owadobójcze oraz biologiczne. W przypadku metody biologicznej wykorzystuje się inne organizmy żywe, np. nicienie.