Skuteczna dezynsekcja

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji

Dezynsekcja, czyli zabieg zwalczania owadów często przeprowadzany jest w mieszkaniach i domach. Przed rozpoczęciem zwalczania owadów konieczne jest odpowiednie przygotowanie wnętrza, o czym wie niewiele osób. Najpopularniejszym sposobem zwalczania owadów są dostępne na rynku metody chemiczne polegające na zamgławianiu, opylaniu lub opryskiwaniu. Podczas takiego zabiegu substancje chemiczne nanoszone są na powierzchnie poddawane dezynsekcji. Warto podkreślić, że zawarte w tych produktach trucizny są szkodliwe również dla ludzi, dlatego dezynsekcja powinna być przeprowadzana jedynie przez wykwalifikowane osoby. Dzięki temu zabieg zostanie wykonany sprawnie i będzie bezpieczny dla użytkowników pomieszczeń.

Zalecenia przed wykonaniem dezynsekcji

Pierwszym krokiem przed wykonaniem dezynsekcji jest przejrzenie miejsc, które będą poddane zabiegowi i sprawdzenie, gdzie występuje najwięcej szkodników. Informacje te należy przekazać technikowi DDD. Warto pamiętać, że owady często gnieżdżą się w trudno dostępnych miejscach, np. za lodówką, kuchenką, pralką. Dlatego nim pojawi się technik warto odsunąć wszelkie sprzęty od ściany, aby ułatwić mu pracę. Zdemontowane powinny zostać również cokoły, listewki i tym podobne elementy. Pamiętajmy, że dezynsekcję przeprowadza się przy użyciu bardzo silnych środków owadobójczych, zatem z pomieszczeń muszą zostać zabrane: jedzenie, karma dla zwierząt, rośliny, przedmioty związane z higieną osobistą oraz ubrania. Wszystkie inne przedmioty należy schować w dokładnie zamkniętych szafkach. Konieczne jest również, by odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Podczas zabiegu w mieszkaniu nie powinny znajdować się dzieci, zwierzęta, osoby chore oraz kobiety w ciąży.

Dezynsekcja i co dalej?

Po zakończonych opryskach przez około dwie godziny nie można przebywać w mieszkaniu. Po upływie tego czasu trzeba dokładnie wywietrzyć pomieszczenia, przetrzeć blaty, podłogi i wszystkie powierzchnie, które zwykle mają kontakt z produktami higienicznymi i żywnością. Po gruntownym sprzątaniu można cieszyć się czystym mieszkaniem bez towarzystwa uciążliwych sublokatorów.